Multimedia, a dziecko

Multimedia, a dziecko

       Wiek przedszkolny to okres bardzo ważny dla rozwoju każdego dziecka. Bez względu na postęp cywilizacyjny każdy przedszkolak dla prawidłowego rozwoju potrzebuje współcześnie obecnie tego samego, czego potrzebowało dawniej: kontaktu z rówieśnikami, aktywności na świeżym powietrzu, zabawy. Ryzyko uzależnienia dzieci od telewizji i urządzeń multimedialnych (komputera, tabletu, telefonu) obserwujemy coraz częściej. Małe dziecko szybko uczy się obsługi urządzeń i bardzo go fascynuje wirtualny świat. Ze względu na niedojrzałość układu nerwowego dziecko powinno w określonych ściśle ramach korzystać z urządzeń multimedialnych. Treści powinny być dostosowane do wieku dziecka. Włączenie telewizora czy pokazywanie dziecku bajki na tablecie nie jest sposobem na wyciszenie.

      Co w zamian?

  • Gra planszowa, w przeciwieństwie do tej w komputerze (nawet edukacyjnej), uczy czekania na swoją kolej, zdrowej rywalizacji między uczestnikami, pogłębia więzi rodzinnych, rozwija mowę dziecka, uczy logicznego myślenia, rozwija sprawność manualną.
  • Aktywność ruchowa, która wzmacnia odporność organizmu, poprawia jakość snu,pozwala rozładować nadmiar energii, poprawia koncentrację uwagi, usprawnia funkcje pamięci i uwagi, wyostrza zmysł wzroku i słuchu, pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny i społeczny dziecka. 

Każdy rodzic, babcia, dziadek powinien obejrzeć:

http://mamatatatablet.pl/

 

Autor: Anna G.

Multimedia, a dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Call Now Button