Wpływ telewizji na dzieci.

 

Wpływ telewizji na dzieci.

      Czy ktoś z nas rodziców, nie uległ kiedyś pokusie, aby zająć naszą pociechę choć na chwilę aby znaleźć tę chwilę dla siebie? Znamy to prawda? Wszyscy zapewne słyszeliśmy, że telewizja ma negatywny wpływ na nasze dziecko. Wydaje nam się, że przecież to tylko chwilka, co się może stać? Przecież każdy ogląda. Otóż, może.

      Dziecko do 2 roku życia telewizji, tabletu czy smartphona nie powinno widzieć wcale. Niestety w dzisiejszych czasach około 90 procent 2 latków, regularnie spędza czas przed telewizorem. Co więcej nie przez 10 minut dziennie ale nawet 2 godziny. U tak małych dzieci kilkugodzinne siedzenie przed ekranem może być podobne do hipnozy. Dziecko z reguły siedzi bez ruchu , bez kontaktu z otoczeniem i patrzy w kolorowy ekran. U tak małych dzieci mogą wystąpić w późniejszym okresie problemy z pamięcią czy skupieniem uwagi, opóźniony rozwój mowy czy nawet zachowania przypominające Autyzm czy ADHD.                    

     Jak zatem w dzisiejszych czasach pogoni za pieniądzem, brakiem czasu na wszystko, zorganizować ten czas naszemu dziecku. Otóż sprawa jest bardzo prosta. Wystarczą klocki, zabawki sensoryczne( w tym także takie zrobione w domowym zaciszu), spacery czy wspólne czytanie książek. Te pozornie zwykłe rzeczy, mogą zająć naszego malucha nawet na kilkadziesiąt minut. Co więcej, budują dodatkowo więzi między dzieckiem i rodzicem a dodatkowo są przyjemne dla obu ze stron. Także kochani, wyjdźmy na świeże powietrze czy pobawmy się klockami, to na pewno wpłynie na zachowanie nasze i naszego dziecka. Polecam ciekawą lekturę Michael Desmurget „Teleogłupianie”

Z pozdrowieniami

K.K

 

Wpływ telewizji na dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Call Now Button